גזעי כלבים

ההתאחדות הישראלית לכלבנות, הפועלת תחת חוקי האירגון העולמי FCI, מכירה ב-358 גזעי כלבים. המגוון רב, וכל מי שחפצה נפשו בכלב עם יכולות מסויימות, לצרכים מסויימים יכול למצוא כלב שיתאים לאורחות חייו. הגזעים השונים מסווגים על פי גודל, מבנה, גנטיקה והתפקיד הייעודי שלמענו יצרו את הגזע. על אף שכל הכלבים משתייכים למין אחד, ישנן תת קבוצות של גזעים ולכל קבוצה כזו צרכים הספציפיים לה.

גם את הכלבים המעורבים ניתן לסווג על פי גודל ומשקל ועל פי סיווג זה, יקבלו הכלבים את המזון המתאים להם ושיספק את כל צרכהם.

התכונות הייחודיות לקבוצות הכלבים, ובמיוחד השוני בגודל הכלבים, הביא לצורך ממשי ביצירת מזונות איכותיים שנותנים מענה לכל גדלי הכלבים- החל מהצי'וואה הקטנה ביותר לכלבי הסאן ברנרד הגדולים ביותר.

גודל הכלב בדרך כלל משקף קצב חילוף חומרים שונה, ותוחלת חיים שונה, ולכן בעזרת פורמולות ייחודיות המתאימות לכל כלב וכלב, בלקאנדו יצרו מענה אולטימטיבי לכל הצרכים של הכלב שלך. מזון פרימיום בלקאנדו נותן מענה גם לכלבים בעלי רגישויות שזקוקים למזון היפו אלרגני.

מגדלים ובעלי כלבים יכולים לשמור על בריאות כלביהם על ידי מתן מזון המותאם לגודל הכלב, רמת פעילותו וגזעו.

גזעים קטנים

כלבים קטנים מתאפיינים בקצב חילוף חומרים מהיר מאשר בגזעים גדולים, שכן ככל שגוף קטן יותר היחס בין שטח הפנים לנפח גדל יותר ויותר אנרגיה "מתבזבזת". כמו כן גזעים קטנים אינם יכולים להכיל כמויות גדולות של מזון בקיבתם וגם זהו שיקול ביצירת מזון המותאם לכלבים קטנים.

מזונות איכותיים לכלבים זעירים צריכים בראש וראשונה להכיל מרכיבים איכותיים ועשירים שיספקו את הצרכים האנרגתיים של הכלב. המזון צריך להתבסס על רכיבים עם נעכלות גבוהה, כדי שהכלב יוכל להפיק את המקסימום האנרגתי מארוחות קטנות באופן יחסי.

בכדי להקל על הכלב, על הכופתאות להיות מותאמות לגודל הכלב ולהיות קטנות מספיק כדי שלא יקשו על הלעיסה.

גזעים בינוניים

קבוצה זו מכילה גזעי כלבים עם מאפיינים השונים עד מאוד זה מזה. שלא כמו הכלבים הזעירים או הכלבים הגדולים/כלבי הענק, הכלבים המשתייכים לקבוצה זו זקוקים למזון איכותי שיותאם להם על פי רמת האקטיביות שלהם. בפורמולת מזון פרימיום המותאם לכלבים בינוניים יש לקחת בחשבון רכיבים איכתיים ומזינים.

כלבים בינוניים ומעלה יהנו מכופתאות מזון גדולות שיתרמו לניקוי השיניים מאבנית.

גזעים גדולים

גזעים גדולים וגזעי הענק הם בני לוויה שרבים מאיתנו בוחרים לגדל. עם הגודל, באה האחריות. האחריות לספק לגזעים אילו את המזונות הטובים ביותר, מזונות שיכילו את כל הרכיבים שיעזרו לגזעים אילו להתפתח בצורה נכונה וימנעו בעיות שנובעות כתוצאה מפגיעות בשלד המתפתח, שאמור בסופו של דבר לשאת את המסה האדירה של כלבי הענק. כלבים גדולים וכלבי ענק לרוב זקוקים למזון בעל ערך קלורי בינוני בכדי לשמור על מסת גוף תקינה ולמנוע עומס מיותר על המפרקים. גורים של גזעים אילו זקוקים לרמות קלציום מספקות כחלק אינטגרלי ממזונם בכדי לאפשר התפתחות נכונה בחודשי הגדילה הקריטיים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp